Search - EasyDiscuss
جستجو در سرویس های خبری
Search - Contacts
جستجو در اخبار
Search - News Feeds
Search - Web Links
Search - Tags

آزاد
با برگزاری جلسه دیروز:

دو سهامدار حقیقی و مدیر" آپ" را معرفی کردند/ زمان احتمالی عرضه منوط به اطلاعیه

دو سهامدار عمده حقیقی شرکت آسان پرداخت که مدیرعامل و قائم هستند، این شرکت را معرفی کردند اما زمان عرضه اولیه ۱۰ درصدی سهام در چهارشنبه فعلا" قطعی نبوده و منوط به اطلاعیه بورس شد.
دو سهامدار حقیقی و مدیر" آپ" را معرفی کردند/ زمان احتمالی عرضه منوط به اطلاعیه
سه شنبه | ۱۳۹۵/۰۷/۱۳ - ۰۶:۱۷ |
کد خبر : ۱۳۴۵ |
اخبار بورسی و اقتصادی

شرکت آسان پرداخت بعد از انتشار عملکرد ۱۲ ماهه سال گذشته ، اولین پیش بینی سود سال مالی اسفند و گزارش سه ماه اول سال در کدال، بعدازظهر دیروز در هتل اسپیناس برای سرمایه گذاران معرفی شد تا به احتمال زیاد چهارشنبه جاری یا هفته آینده عرضه اولیه شود.

در این جلسه زمانی قطعی برای عرضه اولیه 10 درصد سهام " آپ" اعلام نشد و باید منتظر اطلاعیه رسمی شرکت بورس بود که اگر امروز منتشر شود ، زمان عرضه اولیه چهارشنبه قطعی خواهد بود در غیر این صورت باید هفته آینده پیگیر این واگذاری شد.

در این میان سهامداران عمده و مدیران بورس در نظر دارند تا 100 میلیون سهم "آپ" در اولین فرصت و ترجیحا" قبل از تاسوعا عرضه اولیه شود.

براساس این گزارش، "آپ" با سرمایه اسمی 75 میلیارد تومانی در عملکرد 12 ماهه سال گذشته، برای هر سهم 1675 ریال سود محقق کرد و با فروش بیش از 2 هزار میلیارد تومانی، دارای سود ناخالص 7.5 درصدی شد.

با ارایه اطلاعات جدید مشخص شد این شرکت در اولین پیش بینی سود سال مالی اسفند، سرمایه اسمی را 100 میلیارد تومان و سود هر سهم را 1,468 ریال اعلام کرده و در عملکرد سه ماهه منتهی به 31 خرداد ، 396 ریال محقق شده است.

این شرکت با مشارکت 40 درصدی بانک کشاورزی و 60 درصدی دو فرد حقیقی، در زمینه ارائه خدمات پرداخت الکترونیک از طریق بسترهای دستگاه کارت‌خوان (POS)، درگاه پرداخت اینترنتی (IPG) و درگاه پرداخت موبایلی (USSD) با پذیرش کلیه کارت‌های بانکی نقدی و اعتباری فعالیت دارد.

چکیده جلسه معارفه "آپ"

براساس این گزارش، در ابتدای جلسه معارفه آسان پرداخت، روح ا... حسینی مقدم معاون ناشران بورس،حامد منصوری و مهدی شهیدی مدیرعامل و قائم شرکت که هر کدام 30 درصد سهام این شرکت را در اختیار دارند، نکاتی را به شرح زیر اعلام کردند.

حسینی مقدم با چند توصیه برای "آپ" از جمله همت برای شفافیت ، ارج نهادن به مشارکت ها و وفادار بودن به سهامداران، نکاتی را اعلام کرد.

سپس منصوری و شهیدی با بیان تاریخچه‌ و اطلاعاتی اعلام کردند: این شرکت سال 88 تاسیس شده و دارای بیش از 450 هزار پایانه در کشور 40 نماینده بوده و شیوه قرار داد آن 3 تا 5 ساله است. عمده درآمدهای شرکت از خدمات پوز (با سهم 65 درصدی کل درآمد) و کارمزدهای حاصل از تراکنش‌های موبایلی و درگاه پرداخت اینترنتی است.

سهم بازار "آپ" از کل تراکنش ها 14.6 درصد بوده که بعد از پرداخت ملت و سامان، در رتبه سوم قرار دارد و نسبت به دو رقبب یعنی تجارت الکترونیک پارسیان و کارت اعتباری ایران کیش رتا و رکیش، دارای سرمایه اسنی کمتر , دستگاه پوز اما فروش و سود خالص بیشتر است.

حجم فروش شرکت با رشد قابل توجه 2.3 برابری روبرو شده و 46 درصد سهم بازار موبایل و 30 درصد سهم اپراتور های همراه را در اختیار دارد. فروش شرکت 2200 میلیارد تومان در سال از دستگاه پوز بوده و به دلیل دانش بنیان بودن ، مالیات آن در سال94 صفر محاسبه شده و 20 سال معاف مالیاتی وجود دارد.

عمده دلیل رشد شرکت ناشی از تولید همه نرم افزارهای عملیاتی توسط شرکت بوده که باعث شده "آپ" در جهان رتبه 30 و در ایران رتبه سوم را دارا باشد.همچنین افتخار انجام پرداخت به مدت 3 سال در نمایشگاه کتاب را دارد.

ظرفیت ایجاد 30 هزار پایانه در ماه وجود دارد و برنامه افزایش پوز از 550 هزار دستگاه به 700 تا 800 هزار دستگاه تا سال 96 مدنظر است. هزینه هر دستگاه پوز بین 300 تا 400 دلار و میانگین درآمد ماهیانه هر دستگاه پوز نیز 48 هزار تومان است. فعلا" نیازی به افزایش سرمایه نیست اما در صورت انعقاد قراردادی بزرگ، احتمال افزایش سرمایه وجود خواهد داشت.

عمده مشتریان شرکت دو بانک سپه با حدود 260 هزار دستگاه و بانک کشاورزی با 270 هزار دستگاه هستند و قرارداد بانک صادرات با 150 هزار پوز به اتمام رسیده است.

مطالب تکمیلی

telegram

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید

قیمت انس نقره به دلار

قیمت فلز مس به دلار

قیمت انس طلا به دلار

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

قیمت فلز روی به دلار