Search - EasyDiscuss
جستجو در سرویس های خبری
Search - Contacts
جستجو در اخبار
Search - News Feeds
Search - Web Links
Search - Tags

آزاد
امضای قرارداد میان هامونی و قالیباف اصل

امضای قرارداد همکاری فرابورس ایران و بورس تهران

شرکت های فرابورس ایران و بورس تهران قراردادی را به‌منظور بازرسی از شعب شهرستان کارگزاری‌های عضو فرابورس با همکاری ن بازرسان شرکت بورس امضا کردند
امضای قرارداد همکاری فرابورس ایران و بورس تهران
یکشنبه | ۱۳۹۵/۰۷/۱۱ - ۰۶:۵۲ |
کد خبر : ۱۳۱۱ |
اخبار بورسی و اقتصادی

امضای این قرارداد که میان امیر هامونی و حسن قالیباف اصل مدیران عامل فرابورس ایران و بورس تهران و همچنین دکتر امیری، معاونت نظارت بر بورس‌ها و ناشران سازمان بورس و دکتر سعیدی، معاونت نظارت بر نهادهای مالی سازمان بورس به امضا رسید، در راستای تقاضای مکرر شرکت‌های کارگزاری و کانون کارگزاران و مکاتبات فراوان آنها مبنی بر کاهش تعداد دفعات مراجعات بازرسان صورت گرفته تا در گام نخست همکاری‌ها، خدمات مرتبط با بازرسی از شعب شهرستان‌ کارگزاری‌های عضو فرابورس به بورس واگذار شود.

معاون عملیات و نظارت بازار فرابورس ایران درباره این قرارداد توضیح داد : از این پس همزمان با حضور بازرسان بورس تهران در شعب شهرستان کارگزاری‌هایی که عضو فرابورس ایران نیز هستند، بازرسی و نظارت بر کارگزاری‌های عضو فرابورس ایران توسط بازرسان بورس تهران انجام خواهد شد.

بهنام محسنی این اقدام را به‌ منظور کاهش تعداد دفعات مراجعه بازرسان و کاهش موازی‌ کاری‌ها و بنا به درخواست خود شرکت‌های کارگزاری بیان کرد و افزود: این قراداد شامل دفاتر مرکزی کارگزاران عضو فرابورس ایران و شعب مستقر در شهر تهران نبوده و تنها در خصوص شعب شهرستان‌ها اجرا می‌شوند.

وی با بیان اینکه بر اساس وظایف و اختیارات فرابورس ایران در خصوص کارگزاری‌های عضو و بر اساس فرم‌هایی که برای بورس تهران در نظر گرفته است، تا پایان سال اعزام بازرسان برای انجام امور مربوط به بازرسی و نظارت توسط بورس تهران صورت می‌گیرد ، افزود: در این قرارداد مواردی همچون نحوه حضور بازرسان، تعداد بازرسی‌ها و ... به‌طور کامل تشریح شده است که کمک می‌کند در کنار حفظ محرمانه بودن اطلاعات و مستندات شرکت‌های کارگزاری عضو فرابورس ایران، از موازی‌ کاری‌ها جلوگیری شود.

محسنی ، نقش سازمان بورس در خصوص این قرارداد را نظارت بر نحوه مفاد قرارداد و نحوه بازرسی‌ها اعلام کرد و ادامه داد: سازمان همچنین بر تصمیم‌گیری و تعیین تکلیف بازرسی‌ها نیز ورود پیدا می‌کند.

معاون عملیات و نظارت بازار فرابورس ایران با اشاره به اینکه این قرارداد مشترک زمینه‌ساز آغاز توسعه خدمات مرتبط با کارگزاران خواهد بود، تاکید کرد: تنها در خصوص شعب شهرستان کارگزاری‌های عضو فرابورس ایران شاهد انجام فرایند بازرسی و نظارت توسط بازرسان بورس تهران خواهیم بود و شامل دفاتر مرکزی و شعب شهر تهران کارگزاری‌های عضو فرابورس نخواهد بود.

وی ضمن درخواست همکاری کامل از طرف شرکت‌های کارگزاری عضو فرابورس ایران که در شهرستان‌ها مستقر هستند ، یادآور شد: طبق قرارداد منعقده اطلاعات مشتریان کارگزاری‌ها و اطلاعات مرتبط با معاملات کاملا محرمانه تلقی می شود و نزد اشخاص ثالث به هیچ عنوان قابل افشا نخواهد بود.

مطالب تکمیلی

telegram

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید

قیمت انس نقره به دلار

قیمت فلز مس به دلار

قیمت انس طلا به دلار

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

قیمت فلز روی به دلار