Search - EasyDiscuss
جستجو در سرویس های خبری
Search - Contacts
جستجو در اخبار
Search - News Feeds
Search - Web Links
Search - Tags

آزاد
مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرد:

دومین واگذاری بزرگ دولت با ۱.۵ هزار میلیارد تومان و برنامه واگذاری ۲۰۰ شرکت

مشاور رئیس سازمان خصوصی‌سازی با اعلام جزییات دومین واگذاری بزرگ دولت با 1.5 هزار میلیارد تومان، از برنامه واگذاری 200 شرکت تا پایان سال جاری خبر داد
دومین واگذاری بزرگ دولت با 1.5 هزار میلیارد تومان و برنامه واگذاری 200 شرکت
شنبه | ۱۳۹۵/۰۷/۱۰ - ۱۲:۴۷ |
کد خبر : ۱۳۰۳ |
اخبار بورسی و اقتصادی

جعفر سبحانی درباره‌ واگذاری‌های سازمان خصوصی‌سازی در دوشنبه جاری 12 مهر به ایسنا گفت: بعد از واگذاری‌های سازمان خصوصی‌سازی در 15 شهریورماه، این عرضه دومین مزایده بزرگ سال است که ارزش آن نزدیک به 1500 میلیارد تومان برآورد می‌شود.

وی افزود: این واگذاری شامل بخش‌های مختلف است. به‌طوری که 4 کشتارگاه با نام‌های کشتارگاه اقلید فارس، یاسوج، ایلام و جونقان در شهرکرد استان چهارمحال و بختیاری عرضه خواهد شد. این چهار کشتارگاه 100 درصد متعلق به دولت بوده و قیمت پایه سه کشتارگاه اول حدود 10 میلیارد تومان و قیمت کشتارگاه چهارم حدود 15 میلیارد تومان است.

به گزارش بورسی به نقل از بورس پرس، سبحانی درباره‌ دیگر واگذاری‌ها توضیح داد: علاوه بر این، 92 درصد از نساجی قائمشهر با قیمت پایه حدود 29 میلیارد تومان عرضه خواهد شد. این دومین نوبت عرضه نساجی قائمشهر است که امیدواریم موفقیت‌آمیز باشد.

وی افزود: مجتمع صنعتی اسفراین نیز که تقریبا جزو شرکت‌های بزرگ برای واگذاری است با ارزش تقریبی حدود هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان و لوله‌گستر اسفراین با قیمت پایه ۲۷۵ میلیارد تومان عرضه خواهند شد. علاوه بر این عرضه پالایشگاه پارسیان سپهر را خواهیم داشت که این هم با قیمت پایه حدود ۱۳ میلیارد تومان آماده عرضه است. البته ۲۰ درصد از این پالایشگاه متعلق به دولت است. همچنین شرکت پیمانکاری کارهای زیربنایی آب‌پیماب با قیمت تقریبی ۴۲ میلیارد تومان عرضه خواهد شد.

سبحانی با اشاره به وجود 200 شرکت در فهرست واگذاری سال جاری ،افزود: باید بپذیریم که شرکت‌های باقی‌مانده مانند سال‌های ابتدایی شروع خصوصی‌سازی پرمتقاضی نیستند، چرا که در هر بنگاهی در ابتدا جنس‌های خوب را می‌خرند و در انتها شرکت‌هایی که مقداری مشکل دارند باقی می‌مانند و این موضوع کار را برای خصوصی‌سازی سخت‌تر می‌کند.

وی ادامه داد: انتظار می‌رود واگذاری‌ها تا پایان سال ۹۵ به اتمام برسد ولی این‌که تا چه حد محقق شود به عوامل دیگری که چندان در آن دخل و تصرف نداریم ، برمی‌گردد. چرا که وضعیت بازار سرمایه و شرایط کلی کشور در واگذاری‌ها تعیین‌کننده خواهد بود. ولی با توجه به شرایط پساتحریم و اتفاق‌های خوبی که در صحنه‌های بین‌المللی، امیدواریم در 6 ماه دوم سال رونق اقتصادی داشته باشیم.

مطالب تکمیلی

telegram

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید

قیمت انس نقره به دلار

قیمت فلز مس به دلار

قیمت انس طلا به دلار

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

قیمت فلز روی به دلار