Search - EasyDiscuss
جستجو در سرویس های خبری
Search - Contacts
جستجو در اخبار
Search - News Feeds
Search - Web Links
Search - Tags

آزاد

پروژه مهم تاپیکو آماده تولید شد

از قرار معلوم بخشی از مرحله اول پروژه مهم تاپیکو یعنی پالایشگاه ستاره خلیج فارس به عنوان بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی جهان آماده تولید شده و مدیرعامل آن از آغاز تزریق خوراک به واحد 01 این خبر داد
پروژه مهم تاپیکو آماده تولید شد
شنبه | ۱۳۹۵/۰۷/۱۰ - ۰۷:۴۳ |
کد خبر : ۱۳۰۲ |
اخبار بورسی و اقتصادی

از قرار معلوم بخشی از مرحله اول پروژه مهم تاپیکو یعنی پالایشگاه ستاره خلیج فارس به عنوان بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی جهان آماده تولید شده و مدیرعامل آن از آغاز تزریق خوراک به واحد 01 این خبر داد.

پالایشگاه ستاره خلیج فارس به عنوان تنها پالایشگاه میعانات گازی کشور بیش از 10 سال در مرحله ساخت قرار دارد و درحالی این پالایشگاه به بهره برداری نرسیده، اثرات آن در واردات گسترده بنزین و خام فروشی میعانات گازی دیده می شود.

عباس کاظمی مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش در جدیدترین اظهار نظر رسمی در خصوص زمان بهره برداری کامل از فاز نخست این پروژه ملی گفته فاز یک این پالایشگاه تا پایان سال جاری یا پایان دولت یازدهم (مرداد 96) به بهره برداری می رسد.

با این وجود خبرهای رسیده از بندرعباس و پالایشگاه ستاره خلیج فارس حاکی از این است که بخشی از فاز نخست پالایشگاه ستاره خلیج فارس آماده تولید شده است.

احمد ادیب مدیرعامل شرکت نفت ستاره خلیج فارس اخیراً با ارسال نامه ای به وزیر نفت از آغاز تزریق خوراک به واحد 01 این پالایشگاه خبر داد.

براساس این گزارش، پروژه مهم هلدینگ تاپیکو یعنی احداث پالایشگاه ستاره خلیج فارس به عنوان بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی جهان و پالایشگاه تولیدکننده بنزین ایران به دلایلی چون تحریم، کمبود نقدینگی و اجرای ضعیف و نامناسب با تاخیر در راه اندازی مواجه شده و قرار است در صورت تامین به موقع منابع مالی، مرحله اول این پالایشگاه تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد و طی آن 12 میلیون لیتر به تولید بنزین کشور افزوده و ایران به صادر کننده بنزین تبدیل شود.

telegram

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید

قیمت انس نقره به دلار

قیمت فلز مس به دلار

قیمت انس طلا به دلار

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

قیمت فلز روی به دلار