Search - EasyDiscuss
جستجو در سرویس های خبری
Search - Contacts
جستجو در اخبار
Search - News Feeds
Search - Web Links
Search - Tags

آزاد

پیش بینی عرضه و تقاضای ۱۰ صنعت در هفته جاری

کارگزاری آبان وضعیت ۹ گروه خودرو، سرمایه گذاری، فلزی ، معدنی، غذایی، قندی ، کانی های غیرفلزی، پتروشیمی، شیمیایی و پالایشگاهی و سهم تازه وارد فرابورسی در هفته جاری را پیش بینی کرد
پیش بینی عرضه و تقاضای ۱۰ صنعت در هفته جاری
شنبه | ۱۳۹۵/۰۷/۱۰ - ۰۴:۰۹ |
کد خبر : ۱۲۹۲ |
اخبار بورسی و اقتصادی

شرکت کارگزاری آبان درباره گروه های لیدر در هفته جاری اعلام کرد با وجود صف خرید و شرایط مساعد تکنیکالی اکثر نمادهای گروه خودرویی، انتظار می رود طی معاملات امروز نمادهای این گروه شروعی متعادل داشته باشند. چرا که عرضه های بسیار پرحجم نماد "خساپا" و تداوم ساز مخالف معاملات نماد "خودرو" می تواند روند صعودی گروه را مختل کند.

با این حال به طور قطع همه نگاه ها به نمادهای "خساپا و خودرو" خواهد بود. بطوری که در صورت عدم عرضه های پرحجم در نماد "خساپا" از سوی حقوقی، می توان به ادامه معاملات مثبت و رشد قیمتی کوتاه مدت گروه خودرو خوش بین بود. اما در صورت عرضه های مجدد، پیش بینی می شود با عقب نشینی خریداران و افزایش قدرت فروشندگان شاهد ایجاد گارد نزولی گروه های خودرویی و قطعه سازها باشیم. بنابراین، رصد معاملات روز شنبه برای گروه و کل بازار حائز اهمیت است.

چهارشنبه گذشته گروه سرمایه گذاری ، شاهد ادامه معاملات پرحجم و مثبت نمادهای "وگستر، ونیرو، وبهمن و وساپا" بودیم که پیش بینی می شود نمادهای مذکور با توجه به رشد هفته گذشته و شناسایی سود سهامداران کوتاه مدتی، معاملات متعادل تری را در شروع هفته تجربه کنند. در این میان بازگشایی حق تقدم نماد "وساپا" و دادوستدهای آن می تواند معاملات این نماد را تحت تاثیر قرار دهد و حائز اهمیت باشد.

انتظار می رود گروه های فلزی و معدنی، به خصوص گروه روی و تک نمادهایی همانند "کیمیا، فزرین، فسرب، زنگان، کمنگنز، فباهنر، وتوکا، فخاس، ذوب و فلوله" پر تقاضا و مثبت تر از چهارشنبه دنبال شوند. در این بین افزایش مجدد قیمت های جهانی می تواند مزید بر علت باشد.

پیش بینی می شود گروه روی در کنار گروه زغال سنگ با تعدیلات مثبت و مناسب سود در گزارش های دوره ای پیش رو، علاوه بر تحکیم روند صعودی، رشد قیمتی هفته های اخیر را منطقی کنند.

در گروه غذایی به خصوص نماد شرکت های لبنیاتی که این روزها اکثرا مثبت و پرتقاضا دنبال می شوند، نماد "غگلستا" با توجه به قیمت مناسب عرضه اولیه می تواند در کنار دیگر نماد تازه وارد ( زگلدشت) با صف خرید پرحجم، رشد قیمتی را تجربه کند تا سریال عرضه اولیه های کوچک اما سود آور تداوم داشته باشد.

گروه قندی که رشد بسیار مناسب کوتاه مدتی را در هفته های اخیر تجربه کرده، طی چهارشنبه با عرضه های بسیار پرحجمی مواجه شد و پیش بینی می شود در شروع هفته منفی باشند اما با توجه به قرار داشتن در موج سوم پرقدرت صعودی و ادامه رشد قیمت های جهانی شکر از اصلاح و استراحتی کوتاه برخوردار بوده و احتمالا مجددا به مدار رشد بازگردند.

در پایان معاملات چهارشنبه نماد "اپرداز" برای اعلام تعدیل پیش بینی سود که احتمالا تعدیل مثبت و بیشتر از 20 درصد خواهد بود، متوقف شد. شنیده هایی از توقف نماد "مداران" نیز به گوش می رسد و پیش بینی می شود گروه بنیادی محور آی تی در صورت بازگشایی نماد "مرقام" مورد توجه مجدد فعالین بازار قرار گرفته و در نیمه دوم سال رشد قیمتی مناسبی را تجربه کنند.

از دیگر گروه های مورد توجه هفته می توان به گروه کانی های غیرفلزی به لیدری "کاذر" اشاره کرد.

احتمالا گروه های پتروشیمی، شیمیایی و پالایشگاهی نیز با توجه به توافق کشورهای عضو اوپک مبنی بر کاهش تولید و در نتیجه شروع دور تازه رشد جهانی قیمت نفت، با افزایش تقاضا و معاملات مثبتی مواجه گردند.

در این بین به نظر می رسد برخی نمادها همانند "شراز، شاوان، شتران، خراسان، کرمانشا، ساینا، مارون، شخارک، شفارس، پترول، وپترو، شدوص و شسینا" به دلیل احتمال رشد قیمت های اوره، آمونیاک، متانول، مواد شوینده و ادامه حمایت های سهامداران عمده و همچنین با توجه به شرایط تکنیکالی مناسب از اقبال بیشتری برخوردار باشند.

telegram

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید

قیمت انس نقره به دلار

قیمت فلز مس به دلار

قیمت انس طلا به دلار

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

قیمت فلز روی به دلار