Search - EasyDiscuss
جستجو در سرویس های خبری
Search - Contacts
جستجو در اخبار
Search - News Feeds
Search - Web Links
Search - Tags

آزاد

توافقات بورسی آلمان و ایران

سازمان بورس و اوراق بهادار در راستای فعالیت های خود توافق نامه ای با بافین آلمان بسته است. این تفاهمنامه با هدف انتقال دانش و جذب سرمایه گذاری خارجی به امضا رسیده است.
توافقات بورسی آلمان و ایران
چهارشنب | ۱۳۹۵/۰۷/۰۷ - ۰۴:۲۲ |
کد خبر : ۱۲۷۶ |
اخبار بورسی و اقتصادی

پیش از تأسیس سازمان بورس و اوراق بهادار (در سال ۱۳۸۴)، «سازمان کارگزاران بورس اوراق بهادار تهران (سابق)»، هم‌زمان، عهده‌دار نظارت و عملیات بازار اوراق بهادار ایران بود؛ ولی، با تصویب قانون بازار اوراق بهادار جمهوری اسلامی ایران توسط مجلس شورای اسلامی (اول آذر ۱۳۸۴) عملیات اجرایی بورس‌ها به بورس اوراق بهادار تهران، فرابورس ایران، بورس کالای ایران و بورس انرژی (همگی در قالب شرکت سهامی عام) و مسئولیت نظارت بر این بورس‌ها، نهادهای مالی و اوراق بهادار به شورای عالی بورس و اوراق بهادار و سازمان بورس و اوراق بهادار واگذار شد. ریاست سازمان بورس و اوراق بهادار از ابتدای تأسیس بر عهده علی صالح‌آبادی بود و در ۲۵ آذر ۱۳۹۳، محمد فطانت فرد عهده‌دار این وظیفه شد. پس از استعفای محمد فطانت فرد، در ۵ مرداد ۱۳۹۵، شاپور محمدی ریاست این سازمان را برعهده گرفت.
بنابراین گزارش، سازمان بورس و اوراق بهادار در راستای فعالیت های خود توافق نامه ای با بافین آلمان بسته است. این تفاهمنامه با هدف انتقال دانش و جذب سرمایه گذاری خارجی به امضا رسیده است و براساس توافق ها قرار است شرکت های ایرانی و آلمانی در کشورهای یکدیگر عرضه شوند. ایرنا در این زمینه به نقل از شاپور محمدی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار نوشته است: "سرمایه گذاری خارجی در بازار سرمایه در حال افزایش است، تصور می کنیم با رفع مشکلات افتتاح حساب خارجی ها، در آینده سرمایه گذاری بیشتری شود. باید از توان داخل بیشترین استفاده را در ارتقای سامانه معاملات بومی استفاده کرد؛ با این حال از تجربه های بین المللی برای انتقال فناوری در این بخش نیز بهره گیری خواهد شد. اصلاح رویه های اجرایی بازار سرمایه، راه اندازی ابزارهای جدید و واگذاری اختیارات به ارکان بازار (صندوق ها و کانون کارگزاران) نیز از اولویت های دیگر است."
یادآور می شود: موسسه ملی نظارت مالی آلمان (federal financial supervisory authorithy) موسوم به بافین (BaFin) است.

telegram

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید

قیمت انس نقره به دلار

قیمت فلز مس به دلار

قیمت انس طلا به دلار

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

قیمت فلز روی به دلار