Search - EasyDiscuss
جستجو در سرویس های خبری
Search - Contacts
جستجو در اخبار
Search - News Feeds
Search - Web Links
Search - Tags

آزاد

نظر زنگنه درباره وضعیت کنونی بازار نفت و نشست اوپک

وزیر نفت با بیان اینکه وضع فعلی بازار نفت برای مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان مطلوب نیست، اعلام کرد: نشست الجزایر صرفا نشست مشورتی بوده و از نتایج آن برای اجلاس رسمی آینده اوپک استفاده خواهد شد
نظر زنگنه درباره وضعیت کنونی بازار نفت و نشست اوپک
سه شنبه | ۱۳۹۵/۰۷/۰۶ - ۱۰:۱۳ |
کد خبر : ۱۲۷۱ |
اخبار بورسی و اقتصادی

بیژن زنگنه دیروز پیش از عزیمت به الجزایر برای شرکت در پانزدهمین نشست مجمع بین‌المللی انرژی (آیی‌یی‌اف) به کاهش سرمایه‌گذاری در بازارهای جهانی از جمله صنایع نفت اشاره کرد و گفت: این موضوع در نهایت، در بلندمدت به ضرر مصرف‌کنندگان خواهد بود.

این مقام مسئول درباره برگزاری نشست مشورتی اوپک تصریح کرد: این نشست در حد یک اجلاس مشورتی است و باید در همان حد از آن انتظار داشت.از مجموع مذاکرات این نشست مشورتی اعضای اوپک می‌توان به‌عنوان یک پیش‌آمادگی برای اجلاس عادی ماه نوامبر اعضا در وین استفاده کرد.

زنگنه درباره حضور کشورهای غیرعضو اوپک هم توضیح داد: اگر کشورهای بزرگ تولیدکننده غیرعضو اوپک در این اجلاس شرکت کنند، با آنها درباره ثبات بازار نفت صحبت خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه وضع کنونی بازار نفت برای تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان مطلوب نیست، اظهار کرد: آمادگی‌ها برای تثبیت بازار نفت در حال ایجاد است.

این عضو کابینه دولت افزود: با توجه به حضور نمایندگان کشورهای تولیدکننده و مصرف‌کننده بزرگ نفت جهان و همچنین رؤسای بزرگ شرکت‌های نفتی جهان، شرکت‌کنندگان در نشست مجمع بین‌المللی انرژی می‌توانند از فرصت برگزاری چنین رویدادی برای رایزنی به‌منظور تثبیت بازار نفت بهره گیرند.

زنگنه با اعلام اینکه شرکت در نشست مجمع بین‌المللی انرژی الجزایر برای ایران فرصت خوبی است تا در دوران پساتحریم به‌منظور ثبات‌بخشی به بازار نفت و تأمین نیازهای خود با کشورهای دیگر و رؤسای شرکت‌های بزرگ نفتی رایزنی کند، ادامه داد: ایران در شرایط پساتحریم به سه عامل اصلی بازار، سرمایه (منابع مالی) و فناوری نیاز دارد.

وی ادامه داد: ایران می‌تواند از فرصت شرکت در نشست مجمع بین‌المللی انرژی برای مذاکره با کشورهای مصرف‌کننده و شرکت‌های بزرگ صاحب فناوری استفاده کند.

وی با بیان اینکه ثبات بازار نفت از مسائلی است که در این نشست مطرح خواهد شد،اظهار کرد: ایران از هر طرحی برای کمک به تثبیت بازارهای جهانی نفت خام حمایت می‌کند.

telegram

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید

قیمت انس نقره به دلار

قیمت فلز مس به دلار

قیمت انس طلا به دلار

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

قیمت فلز روی به دلار