Search - EasyDiscuss
جستجو در سرویس های خبری
Search - Contacts
جستجو در اخبار
Search - News Feeds
Search - Web Links
Search - Tags

آزاد

معرفی ۷ صندوق برتر با بازدهی تا ۷۷ درصدی

عملکرد یک ساله ۱۸۰ صندوق سرمایه گذاری با اشکال مختلف نشان می دهد ۷ صندوق با بازدهی حداکثر ۷۷ درصدی عملکرد قابل قبولی داشته اند و دو صندوق تحت مدیریت کارگزاری بانک توسعه صادرات در صدر ایستاده اند
معرفی ۷ صندوق برتر با بازدهی تا ۷۷ درصدی
دوشنبه | ۱۳۹۵/۰۶/۲۹ - ۰۴:۴۶ |
کد خبر : ۱۱۹۱ |
اخبار بورسی و اقتصادی

سابقه تاسیس و راه اندازی اولین صندوق های سرمایه گذاری در دنیا مربوط به سال ١٨٢٢ (در هلند) و در ایران سال 86 است که به علت برخورداری از ویژگی ها و مزیت های متعدد، توانسته اند بخش قابل توجهی از سرمایه ها را جذب کنند و موجب کاهش ریسک سرمایه گذاران شوند.

براساس این گزارش، طبق آخرین آمار مندرج در سایت شرکت مدیریت فناوری بورس ایران fipiran.com/Fund/MFComparing/1 تاکنون 180 صندوق سرمایه گذاری مختلف و شامل سه گروه صندوق سرمایه گذاری در سهام، با درآمد ثابت و مختلط در بازار سرمایه ایران فعال هستند که مقایسه آنها در دوره های مختلف می تواند جالب باشد.

در این میان بررسی عملکرد 12 ماهه منتهی به 28 شهریور 95 صندوق سرمایه گذاری در سهام نشان می دهد در برابر میانگین بازدهی حدود 24 درصدی شاخص کل بورس، 7 صندوق با بازدهی 77 تا 60 درصدی، بهترین عملکرد را داشته اند.

در صدر صندوق‎های سرمایه‎گذاری در سهام، صندوق­ سرمایه ­گذاری­ توسعه­ صادرات تحت مدیریت کارگزاری بانک توسعه صادرات با کسب بازدهی بیش از 77 درصدی قرار دارد.

این صندوق درحال حاضر دارای سه سرمایه‎گذار حقوقی و بیش از 300 سرمایه‎گذار حقیقی است و امکان سرمایه‎گذاری متقاضیان جدید از طریق شعب کارگزاری امکان پذیر وجود دارد.

در رده های بعدی هم صندوق های ذوب آهن، ایساتیس، مشترک گنجینه ی مهر، بانک اقتصاد نوین، نقش جهان و کارآفرینان برتر آینده با بازدهی 72 تا 60 درصدی قرار گرفته اند.

همچنین در بین 17 صندوق سرمایه گذاری مخلتط ، صندوق­ سرمایه‎گذاری­ توسعه­ پست بانک با بازدهی سالانه 61.6 درصدی در جایگاه نخست ایستاده است. این صندوق چهار سرمایه ‎گذار حقوقی و حدود 1300 سرمایه‎گذار حقیقی دارد.

صندوق های سرمایه گذاری مختلط آسمان خاورمیانه، تجربه ایرانیان، آرمان اندیش هم نیکوکاری ایتام برکت با بازدهی سالانه 51 ، 30 ، 28 و 27 درصدی نسبت به دیگر صندوق ها عملکرد بهتری داشته اند.

بررسی ها از عملکرد 52 صندوق سرمایه گذاری از نوع با درآمد ثابت هم نشان می دهد صندوق نیکوکاری پرسپولیس با بازدهی سالانه 36 درصدی در رتبه اول جای گرفته است.

صندوق های نیکوکاری حافظ، نیکوکاری دانشگاه الزهرا(س)، قابل معامله اعتماد آفرین پارسیان (ETF) و درآمد ثابت کاریزما با بازدهی 27 ، 26، 25.6 و 25 درصدی ، کارنامه قابل قبولی را به همراه داشته اند.

telegram

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید

قیمت انس نقره به دلار

قیمت فلز مس به دلار

قیمت انس طلا به دلار

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

قیمت فلز روی به دلار