Search - EasyDiscuss
جستجو در سرویس های خبری
Search - Contacts
جستجو در اخبار
Search - News Feeds
Search - Web Links
Search - Tags

آزاد

علت اصلی افت بورس وضعیت نامناسب اقتصاد کشور است

یک کارشناس بازار سهام علت اصلی افت بورس در روزهای اخیر را وضعیت نامناسب اقتصاد کشور دانست
علت اصلی افت بورس وضعیت نامناسب اقتصاد کشور است
شنبه | ۱۳۹۵/۰۶/۲۷ - ۰۶:۱۵ |
کد خبر : ۱۱۶۵ |
اخبار بورسی و اقتصادی

به گزارش بورسی به نقل از اقتصادنیوز، محمدابراهیم قربانی‌فرید اظهار کرد: علت اصلی افت بورس در این روزها به تولید شرکت‌های حاضر در بورس مرتبط است. چند وقتی است که تولید کاهش یافته است. تعدادی از شرکت‌ها کاملا تعطیل بودند، تعدادی از آنها نیمه‌تعطیل و سایر آنها زیر ظرفیت اسمی به فعالیت پرداخته‌اند.
این کارشناس بازار سهام گفت: این موضوع به علت عدم امکان تامین مالی و عدم تهیه مواد اولیه به موقع برای این شرکت‌ها اتفاق افتاده است و این مسائل بودند که موجب شدند بورس همچنان به رونق نسبی نرسد.
او ادامه داد: تا زمانی که مشکلات شرکت‌های بورسی برطرف نشود و تولیدات آنها افزایش پیدا نکند به همین منوال است یعنی یا اینکه این شرکت‌ها از سود کمی برخوردار می‌شوند یا زیان خواهند دید.
قربانی‌فرید عنوان کرد: به هرحال چند وقتی است که با این مشکل مواجهیم.
او معتقد است: در ابتدا باید اقتصاد کشور بهبود یابد. پس باید منتظر باشیم این اتفاق بیفتد. در این صورت بازار خود به خود با رونق همراه می‌شود. به نظر می‌رسد اگر به بازار فرصت دهیم تا به فعالیت‌های خود بپردازد حال چه مثبت باشد چه منفی، در شش ماه آینده گزارش‌های خوبی از شرکت‌های تولیدی دریافت خواهیم کرد که به دنبال آن، رونق در بازار صورت می‌گیرد.
این فعال بازار سهام افزود: ذات بازار است که هم به صورت منفی و هم مثبت عمل کند. تا زمانی‌که صنایع اخبار و اطلاعات جدیدی را ارائه ندهند، این سهم‌ها جایی برای رشد ندارند و بر بازار تاثیر می‌گذارند.
گفتنی است بورس تهران طی سه سال اخیر و برخلاف شعارهای دولت حسن روحانی عمدتا روزهای سخت و تیره‌ای را سپری کرده و اغلب سهامداران با زیان‌های سنگینی روبرو شده‌اند.

telegram

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید

قیمت انس نقره به دلار

قیمت فلز مس به دلار

قیمت انس طلا به دلار

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

قیمت فلز روی به دلار