Search - EasyDiscuss
جستجو در سرویس های خبری
Search - Contacts
جستجو در اخبار
Search - News Feeds
Search - Web Links
Search - Tags

آزاد
امروز:

دو عامل باعث برگشت نفت به قیمت کمتر از ۵۰ دلار شد

بهای هر بشکه نفت برنت به دو دلیل نگرانی های اقتصادی در آسیا و تقویت ارزش دلار آمریکا ،امروز به کمتر از ۵۰ دلار رسید.
دو عامل باعث برگشت نفت به قیمت کمتر از ۵۰ دلار شد
دوشنبه | ۱۳۹۵/۰۳/۲۴ - ۱۷:۴۳ |
کد خبر : ۱۱۵ |
اخبار بورسی و اقتصادی

قیمت نفت در ساعات اولیه امروز تحت تاثیر افزایش نگرانی های اقتصادی در آسیا و تقویت ارزش دلار آمریکا که موجب گران شدن قیمت سوخت برای دارندگان سایر ارزها می شود، کاهش یافت و طی آن بهای هر بشکه نفت برنت با 65 سنت کاهش به 49 دلار و 89 سنت و نفت خام آمریکا با 78 سنت افت به 48 دلار و 29 سنت رسید.

بانک ای ان زد اعلام کرد: کاهش شدید اشتهای ریسک پذیری و افزایش ارزش دلار و اوراق خزانه داری آمریکا عامل کاهش قیمت نفت بود.

احتمال افزایش نرخ بهره در آمریکا و نگرانی ها از اقتصاد آسیا موجب شده تا دلار در برابر سبد ارزهای جهانی، حدود1.3 درصد نسبت به پایین ترین رقم های ماه ژوئن ترمیم شود. تقویت ارزش دلار موجب گرانتر شدن نفت و سایر کالاهای ارزش گذاری شده به دلار برای دارندگان دیگر ارزها می شود و با افزایش احتمال کاهش تقاضا، بر قیمت ها تاثیر منفی می گذارد. اما نگرانی های اصلی در بازار نفت چشم انداز تیره و تار اقتصادی آسیا بوده است.

شاخص مطالعه کسب و کار ژاپن (بی اس آی) از احساس حاکم بر تولید کنندگان بزرگ این کشور در بازه زمانی آوریل- ژوین در رقم منفی 11.1 باقی ماند، در حالی که این رقم در بازه زمانی ژانویه- مارس، منفی 7.9 بود. همچنین نگرانی هایی درباره رشد اقتصادی چین وجود دارد. اما به رغم این چشمم اندازهای ضعیف، برخی تحلیلگران انتظار دارند که تقاضا برای نفت در آسیا و به ویژه چین همچنان قوی باقی بماند.

موسسه مشورتی اف جی ای در چشم انداز خود در ماه ژوئن اعلام کرد: تقاضای نفت چین امسال تحت تاثیر فعالیت های ذخیره سازی و استفاده های پالایشی، بالا خواهد ماند. انتظار می رود واردات نفت چین در سال میلادی به 730 تا 760 هزار بشکه در روز افزایش یابد.

telegram

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید

قیمت انس نقره به دلار

قیمت فلز مس به دلار

قیمت انس طلا به دلار

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

قیمت فلز روی به دلار