Search - EasyDiscuss
جستجو در سرویس های خبری
Search - Contacts
جستجو در اخبار
Search - News Feeds
Search - Web Links
Search - Tags

آزاد

برنامه ایران برای افزایش ۷۰ درصدی ظرفیت تولید بنزین

مدیر شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران طی مصاحبه ای اعلام کرد ایران قصد دارد ظرفیت تولید بنزین خود را طی چهار سال‌ آینده 70 درصد افزایش دهد
برنامه ایران برای افزایش 70 درصدی ظرفیت تولید بنزین
دوشنبه | ۱۳۹۵/۰۳/۲۴ - ۱۲:۳۴ |
کد خبر : ۱۱۰ |
اخبار گوناگون

عباس کاظمی، مدیر شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی، طی مصاحبه ای اعلام کرد ایران قصد دارد طی 4 سال آینده ظرفیت تولید بنزین خود را 70 درصد افزایش دهد.

کاظمی تأکید کرد ایران با هدف کاهش وابستگی خود به واردات بنزین و بهبود کیفیت بنزین تولید داخل 14 میلیارد دلار در پالایشگاه‌های خود سرمایه گذاری خواهد کرد که این سرمایه گذاری شامل توسعه پالایشگاه‌های موجود خواهد بود.

بنا به گفته این مقام نفتی،‌در حال حاضر ظرفیت تولید بنزین ایران 1.85 میلیون بشکه در روز است که در سال 2020 به 3.2 میلیون بشکه خواهد رسید.

یکی از پالایشگاه های جدید با نام ستاره خلیج فارس در ماه مارس سال‌ آینده آغاز به کار خواهد کرد که ظرفیت این پالایشگاه 360 هزار بشکه در روز است.

ایران قصد دارد تا از میعانات گازی و نفت سبک خود برای تولید بنزین و نفتا برای استفاده در تأسیسات پتروشیمی استفاده کند.

از سوی دیگر بخش خصوصی در حال ساخت یک پالایشگاه دیگر در عسلویه است که این پالایشگاه دارای هشت واحد پالایشی بوده و هر یک از این واحدها ظرفیت پالایش 60 هزار بشکه میعانات گازی را در روز دارند.

به گفته توشار تارون بنسال، کارشناس نفتی موسسه مشاوره ای FGE سنگاپور، ایران در حال حاضر فقط با کمبود بنزین مواجه است.

وی افزود تبدیل میعانات گازی به بنزین که از سه ماهه دوم سال 2017 آغاز خواهد شد می تواند به ایران برای کاهش و یا توقف واردات بنزین از خارج کمک کند.

کاظمی در سخنان خود از تصمیم ایران برای ارتقای پالایشگاه‌های تبریز، اصفهان، تهران، بندر عباس و آبادان در طول این سرمایه گذاری خبر داد.

کاظمی افزود سرمایه گذاری مورد نیاز برای ارتقای تولید پالایشگاه آبادان از سوی دولت تأمین خواهد شد و ایران قصد دارد تا برای ارتقای دیگر پالایشگاه های کشور از بخش خصوصی استفاده کند.

ایران همچنین ساخت سه پالایشگاه بهمن‌گنو با ظرفیت پالایش 300 هزار بشکه در روز در بندر جاسک، پالایشگاه آناهیتا در کرمانشاه با ظرفیت پالایش 150 هزار بشکه در روز، و پالایشگاه پارس با ظرفیت 120 هزار بشکه در روز را در دستور کار خود دارد.

telegram

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید

قیمت انس نقره به دلار

قیمت فلز مس به دلار

قیمت انس طلا به دلار

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

قیمت فلز روی به دلار