Search - EasyDiscuss
جستجو در سرویس های خبری
Search - Contacts
جستجو در اخبار
Search - News Feeds
Search - Web Links
Search - Tags

آزاد
رئیس سازمان خصوصی سازی:

سهام پتروشیمی‌ها به دولت پس داده نمی‌شود/انتقاد به واگذاری پتروشیمی‌ها وارد نیست

در حالی که مسئولان شرکت ملی صنایع پتروشیمی به واگذاری‌های صنعت پتروشیمی در جریان خصوصی سازی انتقاداتی دارند، رئیس سازمان خصوصی سازیف واگذاری پتروشیمی‌ها و شرایط فعلی آن‌ها را مناسب ارزیابی کرد
سهام پتروشیمی‌ها به دولت پس داده نمی‌شود/انتقاد به واگذاری پتروشیمی‌ها وارد نیست
دوشنبه | ۱۳۹۵/۰۶/۰۸ - ۰۶:۵۸ |
کد خبر : ۱۰۲۳ |
اخبار بورسی و اقتصادی

در سال های اخیر حجم اعظم پتروشیمی ها به بخش خصوصی واگذار شده است که اکثر کارشناسان بر این عقیده هستند که خصوصی سازی در صنعت پتروشیمی به درستی انجام نشده و خصولتی ها به این عرصه ورود کرده اند.

این انتقادات در حالی شکل و شمایل رسمی به خود می گیرد که بیژن نامدارد زنگنه در قامت وزیر نفت و معاون آن در حوزه پتروشیمی با منتقدین همراه هستند.

شرکت ملی صنایع پتروشیمی در سال های اخیر تا حدودی به حاشیه رفته است زیرا در اجرا و نظارت عملا نمی تواند کاری انجام دهد، این شرکت سیاست گذار صنعت پتروشیمی شناخته می شود و همان طور که گفته شد آنچنان کاری در اجرا نمی تواند انجام دهد.

شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران در چند وقت اخیر به دنبال آن است تا بتواند اقدامی در راستای افزایش حجم نظارت و اجرای سیاست های خود در این صنعت انجام دهد و حال جای سوال دارد که می تواند به این مهم دست پیدا کند یا خیر.

رئیس سازمان خصوصی سازی در نشست خبری روزجاری خود در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه مسئولان شرکت ملی صنایع پتروشیمی به واگذاری های انجام شده در این صنعت انتقاد دارند آیا امکان بازگشت پتروشیمی ها به شرکت ملی صنایع پتروشیمی وجود دارد، اظهار کرد: در حال حاضر قدرت npc تحلیل نرفته است و 60 درصد سهام پتروشیمی‌ها در اختیار آن ها است و تنها 40 درصد سهام در اختیار بخش خصوصی و سهام عدالت است.

میرعلی اشرف پوری حسینی، ادامه داد: اداره اکثر هلدینگ‌ها در دست npc است و در حال حاضر پتروشیمی شرایط خوبی دارند.

وی افزود: اگر سهام عدالت در سال آینده آزاد شود، پتروشیمی ها از npc خارج شده و زیر نظر هلدینگ ها قرار می گیرند که احتمال داده می شود در این شرایط اوضاع تا حدودی متفاوت شود.

رئیس سازمان خصوصی سازی در رابطه با بازگشت سهام پتروشیمی ها به دولت، خاطرنشان کرد: سهامی به دولت باز گردانده نخواهد شد و تلاش می شود سهم دولت در خصوصی سازی کاهش یابد.

وی در انتهای گفت: تلاش این سازمان بر آن است تا کار اقتصادی به وسیله بخش خصوصی ترویج شود تا کلیه مالکیت ها از دولت خارج شده و زیر نظر بخش خصوصی واقعی قرار گیرد.

با این تفاسیر می‌توان گفت سازمان خصوصی‌سازی بر این عقیده است که خصوصی سازی پتروشیمی‌ها مشکلی به همراه نداشته و برخی انتقادات مجموعه پتروشیمی را قبول ندارد.

این در حالی است که واحد HSE شرکت ملی صنایع پتروشیمی مشکل اصلی آتش سوزی‌های اخیر پتروشیمی‌ها را خطای انسانی بیان کرده و معتقد است به دلیل خصوصی سازی نمی‌توان سیاست‌ها و شرایط HSE را اجرایی کند.

مطالب تکمیلی

telegram

نظر خود را اضافه کنید.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0 محدودیت حروف
متن شما باید بیشتر از 10 حرف باشد
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شرایط و قوانین.
  • اولین نظر را شما بدهید

قیمت انس نقره به دلار

قیمت فلز مس به دلار

قیمت انس طلا به دلار

[Most Recent Quotes from www.kitco.com]

قیمت فلز روی به دلار